SOS Leerlingen zonder job
Hebben één of enkele van je leerlingen na lang zoeken écht geen job gevonden? Dat is geen ramp! Ondanks dat ze geen job hebben, kunnen ze toch een leerrijke dag hebben en een positieve bijdrage leveren.
Voor één of enkele leerlingen
Je kan hen op school enkele alternatieve jobs aanbieden. Zo kunnen ze een dagje aan de slag als leerkracht of directeur. Laat ze meedraaien op het secretariaat of stuur ze op pad met de conciërge. Die gang in het gebouw kan misschien wel een likje verf gebruiken en ook het groen op je school zou er beter uitzien na een stevige snoeibeurt!
Beloon de leerlingen die het meest gesolliciteerd hebben maar toch geen job gevonden hebben met de functie van YOUCA-reporter. Neem ze mee op pad wanneer je je leerlingen op hun werkplek bezoekt en laat ze hierover iets schrijven/filmen voor de nieuwsbrief, website of je facebookpagina. Voor deze jobs verwacht YOUCA uiteraard geen vergoeding. Deelname aan de YOUCA Action Day is en blijft voor een school volledig gratis. Willen jullie deze jobs toch vergoeden, mag dat natuurlijk ook!
Voor meerdere leerlingen
Zijn er heel wat leerlingen zonder job en kan je hen niet allemaal een job-voor-een-dag aanbieden op school? Ook dan zijn er heel wat opties.
Bus mee voor menselijkheid
Organiseer een busactie met je leerlingen. Het kan al vanaf je eerste twee leerlingen zonder job en ze dragen op die manier bij aan een meer rechtvaardige samenleving. Ontdek hoe het in z'n werk gaat!
Mooimakers
Organiseer met je school een opruimactie. Zo hebben je leerlingen een positieve impact in de schoolomgeving.
Fondsenwervende actie
Strijkatelier, carwash, straatmuzikant, ... Je kan het niet zo gek bedenken of het is al eens gebeurd voor YOUCA. Ga met je leerlingen aan de slag en zamel op een andere manier fondsen in voor YOUCA.
YOUCA helpt mee!
Ook YOUCA zorgt voor een aanbod voor leerlingen die kort voor de YOUCA Action Day nog geen job gevonden hebben. In samenwerking met Natuurpunt bieden wij verspreid over Vlaanderen heel wat jobs aan. Zo kunnen leerlingen de handen uit de mouwen steken om onze Belgische natuur te onderhouden en dragen ze bij aan de missie van YOUCA. Daarnaast organiseert YOUCA zelf een activiteit in Antwerpen voor een 40-tal leerlingen, waar zij zich verdiepen in het jaarthema en in actie komen. Deze jobs verschijnen in oktober op de jobbank. Leerlingen solliciteren voor deze jobs via hun profiel op de jobbank.