Ga verder naar de inhoud
Ga verder naar de inhoud

Les­sen­pak­ket: Economisch onrecht en de al­ter­na­tie­ven

We leven vandaag in een economisch systeem dat bouwt op uitbuiting en milieuschade. YOUCA gaat in 2026 op zoek naar alternatieve manieren om rechtvaardig samen te leven, produceren en consumeren zonder steeds weer menselijke en planetaire grenzen te overschrijden. Om die missie kracht bij te zetten, slaan we de handen in elkaar met SomosTerra (Spanje), Cordilleran Youth Center (Filipijnen) en YOUCA Brasil (Brazilië). Samen maakten we 5 educatieve lessen om het thema korterbij de leerlingen te brengen. 

Les 1: Is ons economische systeem recht­vaar­dig?

Economische onrechtvaardigheid, waarover gaat dat nu eigenlijk? Welke domeinen in onze samenleving raakt het? En vooral wie is verantwoordelijk voor dat onrecht en welke macht hebben wij om er iets tegen te doen?

Meer info

Les 2: Jardim Gramacho - Van afval naar hoop

In Brazilië groeien jongeren op naast de grootste vuilnisbelt van Latijns-Amerika. Welke impact heeft dit op hun leven en kansen? En hoe gaan we op zoek naar oplossingen?

Meer info

Les 3: Mi­li­eu­con­flict in de Cordillera

Schendingen van de rechten van de natuur en van mensen gaan vaak hand in hand. In de Cordillera verliest de Inheemse bevolking hun woongebied door de allesverwoestende mijnbouw. 

Meer info

Les 4: Het brandt in Galicië

Natuurbranden teisteren Zuid-Europa. De droogte bereikt ook België. Hoe kunnen we een landschap creëren dat veerkrachtig is tegen bosbranden en mee vecht tegen de droogte?

Meer info

Les 5: In actie op school

Actie, dat begint in de eigen omgeving. Dus waarom begin je niet gewoon op school? Welke onrechtvaardigheden kunnen jullie waarnemen? Draag met een kleine actie bij aan een grote verandering en inspireer anderen.

Meer info

Special: Workshop meerwaarde(n)

We leven in een economie die stuwt op groei. Altijd maar hoger, altijd maar meer. Waarde betekent geld, veel geld. En liefst meer geld dan de ander. Maar wie betaalt de kost van die groei? Bestaat er een andere vorm om te kijken naar waarde, die korter bij de noden van mensen en de natuur staat? En kan meerwaarde een andere betekenis krijgen dan het creëren van meer geld? Een betekenis die dichter bij onze waarden staat?

Meer info
© 2026 YOUCA - Built with love by Statik